H

8. СУ "Васил Левски"

Нашето училище
Училището ни е ОСМО,
Най-доброто на света!
Тук научих наш`то слово,
Как да смятам и чета!
      Екатерина Светецова – ІV б

Препоръчителна литература за II клас

 

  1. Мечо Пух – Алан Милн

  2. Приказки – Ангел Каралийчев

  3. Пипи дългото чорапче – Астрид Линдгрен

  4. Приказки – Братя Грим

  5. Приказки по телефона – Джани Родари

  6. Патиланци – Ран Босилек

 

Препоръчителна литература за III клас

 

  1. Карлсон, който живее на покрива – Астрид Линдгрен

  2. Лакомото мече – Емилиян Станев

  3. Книга за джунглата – Р. Киплинг

  4. Приключенията на Том Сойер – Марк Твен

  5. Приключенията на Пинокио – Карло Колоди

  6. Приключенията на Лукчо – Джани Родари

  7. Басни на Езоп

  8. Басни на Лафонтен

  9. Алиса в страната на чудесата – Луис Карол

  10. Хитър Петър – Сава Попов

 

Препоръчителна литература за IV клас

  

  1. Български народни приказки – А. Каралийчев

  2. Емил от Льонеберя – Астрид Линдгрен

  3. Меко казано – Валери Петров

  4. Ян Бибиян – Елин Пелин

  5. Деца играят вън – Георги Данаилов

  6. Двойната Лотхен, Хвърчащата класна стая – Ерих Кестнер

  7. Апостолът в премеждие – Иван Вазов

  8. Приказки – Николай Райнов

  9. Мери Попинз – Памела Травърз

  10. Стихотворения – П. Р. Славейков

  11. Приключенията на Барон Мюнхаузен – Рудолф Ерих Распе

  12. Приказки – Светослав Минков

 

Препоръчителна литература за V клас

 

  1. Старогръцки митове и легенди – преразказани от Петър Кърджилов

  2. Похитителят на мълнии – Рик Риърдън

  3. Хайдути – Христо Ботев

  4. А. Каралийчев – Приказки

  5. Шарл Перо – Приказки

 

Препоръчителна литература за VI клас

 

  1. Любен Каравелов – избрани произведения

  2. Иван Вазов – Стихотворения

  3. Иван Вазов – Под игото

  4. Елин Пелин – Разкази

  5. Христо Смирненски – Братчетата на Гаврош

  6. Йордан Йовков – Разкази

  7. Бр. Нушич – Автобиография

  8. Екзюпери – Малкият принц

  9. Марк Твен – Принцът и просякът

  10. Дж. Даръл – Моето семейство и другите животни