
На 7 май 2026 г. се проведе поредната среща по проекта Erasmus „ENGAGE“. Проектът има за цел
да насърчи цялостен подход за предотвратяване и решаване на проблеми, свързани
демотивацията на учениците в прогимназиален етап и коственото отпадане от училище. Срещата
беше онлайн.
Координаторите обобщиха напредъка по създаването на ръководства за учители, психолози и
родители, фокусирани върху стратегии за противодействие на отпадането на учениците.
В рамките на срещата беше представен следващия етап от проекта, свързан с приложението
на обучението чрез общественополезна дейност като стратегия за повишаване на ангажираността
на учениците.
Беше насрочена датата за следващата среща, която ще се проведе в Рим през октомври 2026 г.

