Продължете към съдържанието

Успешно реализирана ученическа мобилност на тема „Съвременни хуманитарни проблеми“

 

Проект: 2025-1-BG01-KA122-SCH-000331951, Ключова дейност 1, сектор „Училищно образование“ по програма „Еразъм +“ на ЕС

Период на мобилността: 07.03.2026г. – 20.03.2026г.

Място на провеждане: Никотера, Италия

Партньорска организация: „euProject”

Тема на курса: „Съвременни хуманитарни проблеми“

Брой участници: 20

В рамките на курса учениците участваха в тематични модули, посветени на миграцията, бежанските кризи, въоръжените конфликти, климатичните промени, глобалната бедност, достъпа до вода и хигиена, човешките права и устойчивостта на хуманитарната помощ. Чрез анализ на реални казуси, симулации на международни преговори, работа в екип и изготвяне на собствени проекти, участниците развиха умения за критично мислене, сътрудничество и вземане на информирани решения.

Като резултат от мобилността учениците придобиха по-задълбочено разбиране за причините и последиците от хуманитарните кризи, както и за ролята на международните организации и гражданското общество. В заключителния етап те представиха разработени от тях идеи за хуманитарни интервенции и лични планове за действие като активни глобални граждани.

 

Финансирано от Европейския съюз. Изразените възгледи и мнения обаче принадлежат изцяло на техния(ите) автор(и) и не отразяват непременно възгледите и мненията на Европейския съюз или на Европейската изпълнителна агенция за образование и култура (EACEA). За тях не носи отговорност нито Европейският съюз, нито EACEA.